Nursery Admission (2022-23)

Guidelines For Selected Candidates

Admission Date : 05-02-2022 to 09-02-2022
Timing : 10.00 am to 11.30 am  
  1. Original Birth Certificate to be kept by school.
  2. One Recent Passport Size Photographs.
  3. Photocopy of Aadhar Card
  4. A/c payee Cheque for Rs.6030/- & 2450/-  favouring
    “The Lawrence Public School”
    (Cheques includes Three Months Tuition Fees etc.)

Note:-

No claim shall be entertained after 09.02.2022 (12.00 noon)
Seats shall be passed on to waitlisted candidates.


Selected for Admission getting 50 and above points

Result CANDIDATE'S NAME FATHER'S NAME
1 AARADHYA JINDAL Mr. TANUJ KUMAR JINDAL
2 AARUSH SINGH Mr. SERVESH KUMAR
3 AAYANSH BISHT Mr. ARJUN SINGH
4 AAZAD KUMAR Mr. PUSPH KUMAR
5 ADHYAN SHARMA Mr. MANOJ KUMAR SHARMA
6 ANIKA SHARMA Mr. KAMAL SHARMA
7 ARADHYA NEGI Mr. GURDEEP SINGH
8 AYAAN MISHRA Mr. OM PRAKASH MISHRA
9 CHAVI Mr. RAVINDER YADAV
10 DHAANVI SHARMA Mr. ARJUN SHARMA
11 DHWANI SINGHAL Mr. CHETAN SINGHAL
12 DIVYANSH Mr. TUNGKESHWAR SHARMA
13 GRACY MISHRA Mr. KAMAL KANT MISHRA
14 HARSHIT Mr. MANOJ SHARMA
15 HARSHIT TOMAR Mr. AJAY TOMAR
16 HRIDYANSHI CHAUHAN Mr. HARDESH
17 KAVYA SINGH Mr. ROOPESH KUMAR
18 LAVANYA BHATIA Mr. UPASANA GERA BHATIA
19 MAHESH MOHAPATRA Mr. JITENDRA MOHAPATRA
20 NIYATI AGGARWAL Mr. VIJAY KUMAR AGGARWAL
21 POORVI SHARMA Mr. MUKESH SHARMA
22 PRIYANSH KUMAR Mr. RAVINDER KUMAR
23 REYANSH TANWAR Mr. RAHUL TANWAR
24 RIDHIMA SHARMA   MITHUN SHARMA
25 RUDVI PATEL   CHETAN PATEL
26 SAANVI   RAKESH KUMAR
27 SRESTHA SRIVASTAV   GORAV KUMAR
28 VIAAN JHA   PANKAJ KUMAR
29 VIRAAJ SURYAN   AMIT KUMAR
30 VISHAKHA   YOGESH SHARMA
31 YUVAAN GERA   YOGESH GERA

Selected under Draw for Admission

Result CANDIDATE'S NAME FATHER'S NAME
1 HINAL KASOTIYA Mr. KISHORE
2 NITYA GOEL Mr. DINESH GOEL
3 AARADHYA SINHA Mr. RAJNIKANT KUMAR SINHA
4 RIHAN PATIDAR Mr. SONRAJ PATIDAR
5 ARNAV SHARMA Mr. ANKUSH SHARMA
6 MYRA Mr. MANISH KUMAR
7 DIVISHA SHARMA Mr. ROHIT SHARMA
8 ADVIK RAWAT Mr. KAMAL SINGH
9 LAKSHADITYA MOHANTY Mr. JYOTIPRAKASH MOHANTY
10 GAURAV KUMAR Mr. Deepak Kumar
11 AASHVI UMRAO Mr. ROHIT UMRAO
12 YUVAAN GUPTA Mr. GAURAV GUPTA
13 DEEPANSHU ARYA Mr. RAMESH CHANDRA ARYA
14 NITYA RAADHIKA Mr. JOGINDER
15 ANAYA ARORA Mr. SANDEEP ARORA
16 AYAAN SINGH Mr. NAVEEN KUMAR SINGH
17 TANVISHA Mr. ANKIT
18 VISHNU PRIYA Mr. RANJIT KUMAR PANDIT
19 SUHAS KUMAR SINGH Mr. AJIT KUMAR
20 NAVIKA Mr. DEVENDER KUMAR
21 MAANVIK SINGH SOLANKI Mr. DEEPAK SOLANKI
22 SAANVI ARORA Mr. NITIN KUMAR
23 RISHIKA KRAHANA Mr. SUNIL KRAHANA

Wait-List under Draw

Result CANDIDATE'S NAME FATHER'S NAME
WL-1 PARTH CHAUHAN Mr. KRISHNA GOPAL CHAUHAN
WL-2 KRISHNA AWASTHI Mr. SATYAM AWASTHI
WL-3 LAVISH KUMAR NARESH Mr. GAURAV KUMAR NARESH
WL-4 PRITHVI YADAV Mr. RAJIV KUMAR
WL-5 VRISHABH TOMAR Mr. SURAJ BHAN
WL-6 SARANSH Mr. SHRIKANT KAMBOJ
WL-7 VIVAN GOTHWAL Mr. TARUN KUMAR
WL-8 ADYANT MISHRA Mr. BRAJENDRA KUMAR MISHRA
WL-9 SHANVI Mr. AKASH KUMAR
WL-10 VARENYAM GARG Mr. VIPIN GARG

Note: Candidates getting 50 and above points are eligible for admission.
Candidates getting 40 points are eligible for draw on 03-02-2022 at 11.00 am in school premises.